NANI?!Con 2024 - 02-04 sierpnia | Katowice

Czas i miejsce

Kiedy

2 - 4 Sierpnia

Gdzie

Wiertnicza 3, 40-304 Katowice

O miejscu...

MEDYK Katowice – jest to darmowa szkoła kształcąca w kierunkach medycznych oraz kosmetycznych. Lokalizacja z dala od centrum (ale z dość łatwym dojazdem) pozwala na spokojny udział w wydarzeniu. Miejsce, w którym odbędzie się Nanicon cechuje się również niezwykłą bliskością do wielu istotnych lokalizacji, takich jak centrum handlowe, market meblowy z restauracją (taki szwedzki), inny market już bez mebli (taki z owadem) czy jeszcze inny mały sklep bez mebli (taki z płazem).

Dojazd

Katowice

Jeśli jesteś z Katowic – wiesz jak dojechać. Celujemy w przystanek “Dąbrówka Mała Centrum Handlowe” lub “Dąbrówka Mała Le Ronda”. Dla osób przyjezdnych – najpewniej wylądujecie na Dworcu głównym albo na lotnisku.  Z Dworca głównego polecamy sprawdzić najpierw przystanek autobusowy pod dworcem, stamtąd możecie się do nas dostać autobusami 61 lub 911. Jeśli tam się nie uda, kolejnym krokiem będzie podróż na jeden z dwóch przystanków w okolicy: “Katowice Piotra Skargi” lub “Katowice Plac Wolności”. Tam autobusów jest już baardzo dużo. Z Piotra Skargi (do przystanku “Dąbrówka Mała Centrum Handlowe”) zabiorą was autobusy 807, 808, 814, 835, M4, 40, 800, 805, 813 i 817. Z tego drugiego (do przystanku “Dąbrówka Mała Le Ronda”) możecie przyjechać autobusami 61, 911, 657, 11 lub (do przystanku “Dąbrówka Mała Wiertnicza”) autobusem 177. Jeśli chodzi o lotnisko – po prostu wejdźcie do autobusu który zabierze was do Katowic, a stamtąd kierujcie się wskazówkami powyżej ❤️

Chorzów/Siemianowice/Ruda Śląska

Z wami jest ciekawie. W zależności od tego, z której części Chorzowa jesteście, najłatwiej będzie się wam do nas dostać autobusem 177 (jeśli mieszkacie bliżej Kochłowic/Rudy Śląskiej albo po prostu na Batorym), natomiast dla osób z okolic Rynku i Siemianowic, wskakujcie do autobusu 74, który zawiezie was na przystanek “Dąbrówka Mała Kościół”, a stamtąd albo spacerek na 8 minut, albo z przystanku “Dąbrówka Mała Ośrodek Zdrowia” możecie jechać czymkolwiek w stronę centrum, wysiadacie na kolejnym przystanku (Le Ronda), chyba że wsiądziecie do 177, wtedy wysiadacie obok IKEI. Osoby z cwajki i okolic 3 maja – jedźcie po prostu na Sokolską, stamtąd przyjedziecie wszystkim co jedzie na Le Ronda 💙

Sosnowiec/Dąbrowa Górnicza

Jeśli chodzi o Sosnowiec – dosłownie wszystko co zabierze was na “Dąbrówka Mała Centrum Handlowe” to jest wasz wybór. Autobusów macie naprawdę sporo i z różnych części miasta. Jeśli chodzi o Dąbrowę Górniczą – pomidor. Potrzebujemy pomocy, żaden z naszych organizatorów nigdy nie zahaczył o DG 😵 będziemy niesamowicie wdzięczni za pomoc kogoś stamtąd, piszcie do nas na ig lub fb!

Twoje miasto z okolicy

Jeśli jesteś z innego okolicznego miasta i uważasz, że dojazd do tej części Katowic może być kłopotliwy dla Ciebie lub Twoich znajomych z tego samego miasta, śmiało napisz swoją propozycję na naszym ig lub fb, a być może weźmiemy ją pod uwagę 👀

Informacje parkingowe

Na terenie wydarzenia znajduje się parking dla samochodów. Jest on jednak dość ograniczony i miejsce możemy zapewnić tylko osobom funkcyjnym, które przyjeżdżają do nas z gabarytowym wyposażeniem. Niemniej, wokół budynku znajduje się nieco więcej miejsca, z którego można będzie skorzystać. Nie odpowiadamy jednak za pojazdy pozostawione poza terenem konwentu.

Informacje dla rodzica

Jeśli jesteś rodzicem nieletniej osoby chętnej na uczestnictwo w naszym konwencie, w pierwszej kolejności chcemy Cię poinformować o tym, na co Twoja latorośl planuje się wybrać. 

Konwent mangi i anime jest przede wszystkim wydarzeniem kulturalno-rozrywkowym. Uczestnicy mają możliwość wzięcia na nim udziału w rozmaitych prelekcjach, warsztatach lub konkursach (darmowych!) z nagrodami. W czasie trwania wydarzenia uczestnicy mają również dostęp do strefy z wystawcami oraz jedzeniem. W pobliżu znajdują się sklepy oraz lokal gastronomiczny, dzięki czemu uczestnik ma gwarancję zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb żywieniowych czy zdrowotnych w czasie trwania konwentu. Każdy uczestnik po otrzymaniu opaski może wyjść i wrócić na wydarzenie w dowolnym momencie bez potrzeby wracania do kolejki – a więc swobodnie 🙂

Na terenie wydarzenia znajdują się oddelegowani przez nas wolontariusze, którzy dokładają wszelkich starań, aby każdy na miejscu czuł się bezpiecznie. Dbają oni o porządek, przestrzeganie regulaminu imprezy oraz samo bezpieczeństwo wszystkich obecnych. Ponadto, na miejscu każdy otrzyma kontakt do lokalnego telefonu zaufania, dzięki czemu w przypadku potrzeby uczestnicy będą mogli znaleźć miejsce do odetchnięcia i porozmawiania o wszystkim, co może ich potencjalnie stresować. Na terenie znajduje się również wykwalifikowany ratownik medyczny podejmujący działania w razie potrzeby. Wszelkie sytuacje, które mogłyby zostać uznane za rzeczy wymykające się spod kontroli, są natychmiast eskalowane i rozwiązywane u źródła.

Każdy uczestnik poniżej 13 roku życia musi obowiązkowo pojawić się na wydarzeniu w towarzystwie opiekuna lub osoby odpowiedzialnej za niego. Uczestnicy w przedziale wiekowym 13-17 lat muszą posiadać przy sobie wypełnioną przez rodzica lub opiekuna prawnego zgodę na uczestnictwo, która musi zawierać:
– Imię i nazwisko dziecka
– Imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego
– Numer kontaktowy do rodzica/opiekuna prawnego

Ponadto, uczestnicy konwentu mogą również pełnić wolontariat oraz wziąć udział w konkursie scenicznym, tzw. Konkursie Cosplay. Jeśli Twoje nieletnie dziecko zostanie przez nas przyjęte do jednej z tych dwóch rzeczy, musi posiadać przy sobie adekwatną do sytuacji zgodę. 

Wzory wszystkich trzech zgód można znaleźć poniżej: